VEKASLIDE 70

Energoszczędność

System drzwi podnoszono-przesuwnych VEKASLIDE 70 jest skonstruowany na bazie systemu nowoczesnych profili okiennych i drzwiowych Softline 70, wraz z pełnym zestawem dodatkowych profili, sprzęgieł, łączników, poszerzeń itp.

Profile mają współczynnik przenikania ciepła Uf=1,7 W/m²K. Przy zastosowaniu pakietu szybowego o Ug=0,4 W/m²k można uzyskać izolacyjność termiczną drzwi na poziomie do ok. 0,9 W/m²K.System ten jest mniej energooszczędny od nowszego systemu VEKASLIDE 82. Drzwi przesuwne VEKASLIDE 70 mogą mieć skrzydło o szerokości do 3000 mm. Maksymalna wysokość skrzydła z białych profili wynosi 2600 mm. Dopuszczalna powierzchnia jednego skrzydła nie powinna przekraczać 6,5 m kw.


Klasa A

Zamknięte profile ramy i skrzydła PCW o grubości ścianek zewnętrznych wynoszącej 3 mm (z maksymalnym odchyleniem zaledwie +- 0,2mm), spełniają wymagania normy PN-EN 12608, które stawiane są profilom najwyższej jakości.


Liczba komór

System VEKASLIDE 70 jest produkowany na bazie profili Softline 70. W ramie znajduje się 7 komór, natomiast w skrzydle 4. W obu zastosowano komorę wzmacniającą i stalowe profile, które usztywniają konstrukcję.

Wysokość profilu

Złożenie progu ze skrzydłem ma w przekroju wymiar 152 mm, natomiast rama ze skrzydłem dają łączny wymiar 189 mm.


Szklenie

System VEKASLIDE 70 jest przystosowany do montażu pakietów trzyszybowych o grubości zestawu szyb do 42 mm. Głębokość montażu pakietu szybowego w profilach wynosi 21 mm, dzięki czemu okna są mniej podatne na roszenie. Są też trudniejsze do sforsowani


Uszczelki

Układ uszczelek zewnętrznych zapewnia drzwiom szczelność, nawet pod takim obciążeniem, jak silny wiatr i deszcz.


Okucia

Zastosowane w systemie VEKASLIDE 70 okucia umożliwiają zestawianie drzwi tarasowych dwu-, trzy- i czteroskrzydłowych o maksymalnej szerokości do 6,5 m i wysokości do 2,6 m. Skrzydła mogą być nieotwierane i podnoszono-przesuwne, dzięki czemu można je dopasować do potrzeb.W okuciach zastosowano łożyskowane rolki i teflonowe ślizgi, dzięki którym otwieranie i zamykanie skrzydeł jest łatwe i nie wymaga wysiłku fizycznego. Istnieje wersja drzwi VEKASLIDE 70 z dodatkowymi elementami w okuciu i ze specjalnymi wzmocnieniami utrudniającymi włamanie.

Bezpieczeństwo

W drzwiach można zastosować różnego typu szyby zespolone, także te o wzmocnionej odporności na włamanie, profile wzmacniane kształtownikami stalowymi oraz okucia antywłamaniowe i układy ryglujące. Bezpieczeństwo codziennego użytkowania zapewnia też płaski próg, możliwy do zlicowania z powierzchnią podłogi.


Wzornictwo

Drzwi w systemie VEKASLIDE 70 pozwalają uzyskać szeroki, niemal nieograniczony widok na otoczenie domu, co jest ważne we współczesnej architekturze, stawiającej na integrację domu z ogrodem.Standardowo profile są białe, ale na zamówienie mogą być wykonane z okleiną w innym kolorze z szerokiej palety, w wersji jedno- lub dwukolorowej, zwanej bikolor (inny kolor na zewnątrz, inny wewnątrz). Dostępne są również wykończenia odwzorowujące fakturę drewna oraz aluminiowe nakładki, które można lakierować proszkowo na dowolny kolor.


Elementy uzupełniające

Drzwi tarasowe VEKASLIDE 70 można uzupełnić o rolety zewnętrzne, dostępne w ofercie VEKA. Chronią one budynek przed utratą ciepła, przed hałasem i silnym wiatrem, stanowią też dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem. Przy montażu drzwi z roletą należy zadbać o mechaniczne połączenie górnego odcinka ramy z murem (zalecamy do tego specjalne konsole).


KOLORY
PROFILI 70 mm
Aluminium Szczotkowane Srebro
Aluminium Szczotkowane
Bazaltowo Szary Gładki
Bazaltowo Szary
Biały
Bordowy
Brąz
Brylantowo niebieski
Brylantowo niebieski
Ciemnoszary jedwab
Dąb bagienny
Dąb rustikalny
Daglezja Cieniowana
Daglezja
Granatowy
Kobaltowo niebieski
Kość słoniowa
Kremowo biały
Kwarcowo szary
Lupkowo szary gładki
Mahoń
Niebiesko zielony
Oregon
Orzech
Pallisander
Platyna earl
Platynowo Kwarcowy
Rubinowo czerwony
ShogunAC
ShogunAD
Sienna pn
Sosna górska
Srebrno Szary gładki
Srebrno Szary
Szmaragdowo Zielony
Zielony
Zielonymonumentalny
Zielonymonumentalny
Złoty dąb
Zółty
Ciemnoszary
Ciemnozielony
Czarno brązowy
Czerwono brązowy
Jasny dąb
Lupkowo szary
Macore
Papirusowo biały
Platyna crown
Siena pr
Karminowo czerwony
ShogunAF
Ultramarynowoniebieski
Winchester
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego
Wyślij zapytanie
Przesłanie zapytania równoznaczne jest z wyrażeniem dobrowolnej zgody na kontakt za pomocą e-mail lub telefonu w celu obsługi Państwa zapytania. Wyrażoną zgodę można wycofać w dowolnym momencie poprzez przesłanie żądania na adres: biuro@okbud.pl