VEKAMOTION 82

Energoszczędność

Profile w wersji standardowej VEKAMOTION 82 mają współczynnik przenikania ciepła Uf=1,4 W/m²K.

VEKAMOTION 82 w konstrukcji o wymiarach zewnętrznych 350 x 230 cm, z pakietem szybowym o grubości 54 mm i Ug=0,5 W/m²K oraz Psi ramki przyszybowej 0,031, osiągnie Uw=0,78 W/m²K. System występuje w dwóch wersjach: VEKAMOTION 82, VEKAMOTION 82 z nakładką aluminiową.
Cechuje go doskonała energooszczędność dzięki wielokomorowym profilom, a także progowi o bardzo dobrej termoizolacyjności, który jest wykonany z cieplejszego niż aluminium tworzywa PVC. Podłoga przy drzwiach nie jest więc zimna!

Klasa A

Zamknięty profil o grubości ścianek zewnętrznych wynoszącej 3 mm (z maksymalnym odchyleniem jedynie +/- 0,2 mm), spełnia wymagania normy PN-EN 12608, które stawiane są profilom najwyższej jakości.


Liczba komór

W skrzydle okna w systemie HST, muszą być przede wszystkim odpowiednie, solidne wzmocnienia i w tym wypadku nie jest najważniejsza liczba komór, ale parametry statyczne skrzydła.

W systemie VEKAMOTION 82 są stosowane sprawdzone od lat profile VEKA o głębokości 82 mm. Wykorzystuje się te same listwy przyszybowe, co w klasycznych oknach, dzięki czemu wszystkie okna w domu będą miały jednolity wygląd.

Wysokość profilu

Złożenie progu ze skrzydłem w standardowej wersji ma w przekroju wysokość 152 mm, natomiast rama ze skrzydłem dają łączny wymiar 163 mm. Co istotne, dąży się do maksymalnego ukrycia progu w podłodze.

W systemie drzwi podnoszono-przesuwnych VEKAMOTION 82 zastosowano wielokomorowe listwy maskujące, które zasłaniają połączenia śrubowe po montażu. Dzięki temu powierzchnie są zupełnie gładkie, nawet bez zaślepek.


Szklenie

System VEKAMOTION 82 jest przystosowany do montażu pakietów trzyszybowych.Uszczelki

Zastosowano tu dwustopniowy system uszczelnienia w obszarze skrzydła przesuwnego. Układ uszczelek zewnętrznych zapewnia drzwiom szczelność, nawet pod takim obciążeniem, jak huraganowy wiatr i ulewny deszcz.


Okucia

Zastosowane w systemie VEKAMOTION 82 okucia umożliwiają zestawianie drzwi tarasowych dwu-, trzy- i czteroskrzydłowych o maksymalnej szerokości do 6,5 m i wysokości do 2,7 m. Skrzydła mogą być stałe i podnoszono-przesuwne, dzięki czemu można je dopasować do konkretnych potrzeb. W konstrukcjach kolorowych maksymalna powierzchnia jednego skrzydła może wynosić do 5,5 m², a waga skrzydła do 250 kg. Natomiast w konstrukcjach białych powierzchnia skrzydła może maksymalnie 6,5 m² (z zachowaniem maksymalnej wagi skrzydła 250 kg).
W okuciach zastosowano łożyskowane rolki i teflonowe ślizgi, dzięki którym otwieranie i zamykanie skrzydeł jest łatwe i nie wymaga wysiłku fizycznego.

Bezpieczeństwo

W drzwiach można zastosować różnego typu szyby zespolone, także te o wzmocnionej odporności na włamanie, profile wzmacniane kształtownikami stalowymi oraz okucia antywłamaniowe i układy ryglujące. Bezpieczeństwo codziennego użytkowania zapewnia też płaski, zlicowany z podłogą próg.


Wzornictwo

Drzwi w systemie podnoszono-przesuwnym VEKAMOTION 82 pozwalają uzyskać panoramiczny widok na otoczenie domu, co jest ważne we współczesnej architekturze, stawiającej na integrację wnętrz domu z ogrodem.
Standardowo profile są białe, ale na zamówienie mogą być wykonane w innym kolorze z szerokiej palety. Dostępne są również wykończenia odwzorowujące fakturę drewna oraz aluminiowe nakładki, które można lakierować proszkowo na dowolny kolor. Do zamówienia także profile w wersji SPECTRAL.


Elementy uzupełniające

Do drzwi tarasowych VEKAMOTION 82 można dopasować rolety zewnętrzne, dostępne w ofercie VEKA. Chronią one budynek przed utratą ciepła, przed hałasem.


KOLORY
PROFILI 82 mm
Aluminium Szczotkowane Srebro
Aluminium Szczotkowane
Bazaltowo Szary Gładki
Bazaltowo Szary
Biały
Bordowy
Brąz
Brylantowo niebieski
Brylantowo niebieski
Ciemnoszary jedwab
Dąb bagienny
Dąb rustikalny
Daglezja Cieniowana
Daglezja
Granatowy
Kobaltowo niebieski
Kość słoniowa
Kremowo biały
Kwarcowo szary
Lupkowo szary gładki
Mahoń
Niebiesko zielony
Oregon
Orzech
Pallisander
Platyna earl
Platynowo Kwarcowy
Rubinowo czerwony
ShogunAC
ShogunAD
Sienna pn
Sosna górska
Srebrno Szary gładki
Srebrno Szary
Szmaragdowo Zielony
Zielony
Zielonymonumentalny
Zielonymonumentalny
Złoty dąb
Zółty
Ciemnoszary
Ciemnozielony
Czarno brązowy
Czerwono brązowy
Jasny dąb
Lupkowo szary
Macore
Papirusowo biały
Platyna crown
Siena pr
Karminowo czerwony
ShogunAF
Ultramarynowoniebieski
Winchester
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego
Wyślij zapytanie
Przesłanie zapytania równoznaczne jest z wyrażeniem dobrowolnej zgody na kontakt za pomocą e-mail lub telefonu w celu obsługi Państwa zapytania. Wyrażoną zgodę można wycofać w dowolnym momencie poprzez przesłanie żądania na adres: biuro@okbud.pl