Drzwi do domów - Martom

Passive

Arktic

Nordic

Optimal

90 mm grubość skrzydła
Dla drzwi z ościeżnicą MET/DREW
Ud od 0,63 W/m2K dla drzwi pełnych
Ud od 0,78 W/m2K dla drzwi przeszklonych

Dla drzwi z ościeżnicą ALU
Ud od 0,7 W/m2K dla drzwi pełnych
Ud od 0,8 W/m2K dla drzwi przeszklonych
30 dB wyciszenie

Standard Passive to drzwi z segmentu Premium Plus.
Spełniają, a nawet przewyższają ekstremalnie rygorystyczne wymogi dla domów pasywnych.

Dom pasywny (passive house – PH, polskie oznaczenie NF15) to taki,
w którym roczne zapotrzebowanie na energię wynosi nie więcej niż 15 kWh/(m2/rok).

72 mm grubość skrzydła
Ud od 0,84 W/m2K dla drzwi pełnych
Ud od 1,0 W/m2K dla drzwi przeszklonych

Dla drzwi z ościeżnicą ALU
Ud od 0,9 W/m2K dla drzwi pełnych
Ud od 1,1 W/m2K dla drzwi przeszklonych
30 dB wyciszenie

Posiadają znakomite właściwości izolacyjne
i są dedykowane do domów budowanych w standardzie
energooszczędnym. Drzwi Arktic spełniają wyśrubowane
normy ustalone dla domów energooszczędnych.

Dom energooszczędny (low-energy house – LEH; polskie oznaczenie NF40) to budynek, w którym roczne zapotrzebowanie na ciepło jest
niższe od 40 kWh/(m2/rok).

55 mm grubość skrzydła
Ud od 0,96 W/m2K dla drzwi pełnych
Ud od 1,2 W/m2K dla drzwi przeszklonych
30 dB wyciszenie

Drzwi Nordic to produkty z segmentu Medium dedykowane do domów o wysokim i normalnym standardzie energetycznym. Większość nowych domów jest budowana na właśnie w takich standardach energetycznych.

Wysoki standard energetyczny - w nowobudowanych domach roczne zapotrzebowanie na ciepło nie powinno przekraczać 95 kWh/(m2/rok) - wytyczne unijne obowiązujące od 2017 roku.

55 mm grubość skrzydła
Dla drzwi Optimal Standard
Ud od 1,2 W/m2K dla drzwi pełnych
Ud od 1,5 W/m2K dla drzwi przeszklonych

Dla drzwi Optimal z zamkiem listwowym
Ud od 1,1 W/m2K dla drzwi pełnych
Ud od 1,4 W/m2K dla drzwi przeszklonych
30 dB wyciszenie

Optimal są to drzwi z segmentu Standard w bardzo przystępnej cenie. Optimal jest proponowany do domów o normalnym i niskim standardzie energetycznym. Optimal cieszy się dużym powodzeniem wśród Klientów remontujących starsze budynki. Są to również idealne drzwi do pomieszczeń nieogrzewanych lub słabo ogrzewanych takich jak garaż lub pomieszczenie gospodarcze, gdy ważny jest atrakcyjny wygląd i trwałość.

Wg norm unijnych od 2017 roku drzwi montowane do ogrzewanych budynków powinny mieć współczynnik Ud niższy niż 1,5 W/m2K. Parametry drzwi Optimal spełniają wymagane normy, a wersji nieprzeszklonej znacząco je przewyższają.

Drzwi zewnętrzne do domów

Najwyższa jakość produktu stanowi podstawę filozofii firmy MARTOM. Dobór technologii, użyte materiały, wzornictwo, doświadczenie ludzi, precyzja i powtarzalność wykonania, a także kontrola procesu – to wszystkie elementy, które zapewniają produktom MARTOM doskonałą opinię wśród Klientów.

Oferta drzwi zewnętrznych MARTOM zawiera cztery standardy wykonania wyróżniające się budową oraz parametrami.

Drzwi wejściowe do domu – standard OPTIMAL

Drzwi zewnętrzne z grupy OPTIMAL posiadają współczynnik Ud od 1,2 W/m²K. Są wyposażone w ościeżnice stalowe oraz standardowy lub listwowy zamek typu ROTO QB. Drzwi te również spełniają wszystkie normy europejskie jeżeli chodzi o izolację termiczną. Często są stosowane jako drzwi dodatkowe do pomieszczeń gospodarczych, garaży oraz jako drzwi wewnętrzne.

Drzwi wejściowe do domu – standard NORDIC

Współczynnik drzwi zewnętrznych NORDIC osiąga wartość Ud > 0.96 W/m²K. Dedykowane są do domów o wysokim i normalnym standardzie energetycznym. Posiadają one również znakomitą relację jakości do ceny. Drzwi w standardzie wyposażone są w ościeżnicę hybrydową MET/DREW oraz dwa zamki standardowe. Opcjonalnie można stosować w nich zamek listwowy ROTO QB. Wypełnienie stanowi wstrzykiwana piana PUR o bardzo wysokiej gęstości.

Drzwi wejściowe do domu – standard ARKTIC

Drzwi zewnętrze w standardzie ARKTIC posiadają znakomite właściwości izolacyjne i są dedykowane do domów budowanych o najwyższym standardzie cieplnym. Spełniają one wymogi normy dla drzwi energooszczędnych (U< 1W/m²K). Współczynnik dla drzwi pełnych wynosi U=0,84 W/m²K. Mogą być wyposażone alternatywnie w ościeżnicę MET/DREW lub ALU. Istnieje możliwość również wyboru zamka listwowego ROTO QB lub dwóch zamków standardowych. Grubość skrzydła drzwiowego to aż 72mm.

Drzwi wejściowe do domu – standard PASSIVE

Drzwi zewnętrzne w standardzie PASSIVE spełniają, a nawet przewyższają wymagania dla budynków pasywnych ( w których Ud powinno być mniejsze niż 0,8 W/m²K). W wersji pełnej mają one współczynnik przenikalności cieplnej U=0,63 W/m²K. Stawia je to w absolutnej elicie jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne. Drzwi te mogą występować z ościeżnicą MET/DREW lub alternatywnie z ościeżnicą ALU. W standardzie jest montowany zamek listwowy ROTO Q.

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego
Wyślij zapytanie
Przesłanie zapytania równoznaczne jest z wyrażeniem dobrowolnej zgody na kontakt za pomocą e-mail lub telefonu w celu obsługi Państwa zapytania. Wyrażoną zgodę można wycofać w dowolnym momencie poprzez przesłanie żądania na adres: biuro@okbud.pl