Bramy garażowe segmentowe

Wygoda użytkowania i oszczędność miejsca to podstawowe zalety jakie charakteryzują ocieplane bramy garażowe segmentowe. Pionowe otwieranie umożliwia wygodny wjazd i wyjazd, pozwala oszczędzić miejsce wewnątrz garażu oraz przed nim, dając poczucie przestrzeni. Po otwarciu brama pozostaje zawieszona pod stropem nie zabierając niepotrzebnie powierzchni użytkowej.

Bramy segmentowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla istniejących jak i nowych budynków mieszkalnych. Konstrukcja bramy umożliwia jej odpowiednie dopasowanie do wymiarów garażu, dodatkowo zapewniając doskonałą izolację termiczną i odpornośc na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Bramy segmentowe firmy Wimont spełniają rygorystyczne normy europejskie, są bezpieczne i trwałe w użytkowaniu.

Brama segmentowa to Twój wybór

Bramy segmentowe są ocieplane, dzięki czemu oferują bardzo dobrą izolacyjność termiczną, przy zachowaniu bardzo stabilnej konstrukcji i wysokiej trwałości potwierdzonej 5 letnią gwarancją. Wygląd bramy, stylistykę i kolorystykę możemy dopasować korzystając z bogatej palety rodzajów paneli i akcesoriów. Brama może być otwierana ręcznie, automatycznie za pomocą pilota lub smartfona. 
Bez przetłoczeń
Jedno przetłoczenie
Wiele przetłoczeń

Bez przetłoczeń – panele gładkie nie posiadają dodatkowych przetłoczeń na swojej powierzchni, dzięki czemu brama z zewnątrz sprawia wrażenie niezwykle jednolitej i estetycznej.

Podstawowa kolorystyka i faktura zewnętrzna paneli z przetłoczeniem poziomym:

Gładkie

Mikrostruktura / HD

Papier ścierny

Jedno przetłoczenie – wykonanie paneli z jednym przetłoczeniem powoduje że brama z zewnątrz sprawia wrażenie wykonanej z szerokiej, przetłaczanej deski lub segmentu. Dzięki temu brama staje się ciekawa dla oka i elegancka za razem.

Podstawowa kolorystyka i faktura zewnętrzna paneli z przetłoczeniem poziomym:

Drewnopodobne

Mikrostruktura / HD

Papier ścierny

Przetłoczenie poziomowe – pierwotnie bramy garażowe wykonywane były z paneli drewnianych, co także wiązało się z określonym wyglądem zewnętrznym. Brama złożona z paneli o przetłoczeniu poziomym najbardziej oddaje wygląd zewnętrzny bramy drewnianej, ale z zachowaniem wszystkich zalet związanych z izolacją cieplną, trwałością i estetyką nowoczesnych paneli stalowych.

Podstawowa kolorystyka i faktura zewnętrzna paneli z przetłoczeniem poziomym:

Drewnopodobne

Mikrostruktura / HD

Dlaczego warto wybrać wysokiej jakości bramę segmentową?

Ocieplana brama segmentowa to przede wszystkim oszczędność. Panel grubości 40mm wypełniony bezfreonową i niepalną pianką poliuretanową gwarantuje wysoki poziom wartości termoizolacyjnych na poziome U=0,54 [W/m2K] dla paneli bramy. Takie właściwości termiczne mają szczególnie ważne znaczenie, kiedy garaż lub warsztat znajduje się w bryle domu, ponieważ brama ma wtedy wpływ na ciepło całego obiektu. Dla domów energooszczędnych warto wybrać także bramę wyposażoną w specjalne uszczelki dodatkowo podnoszące właścowości termiczne bramy, eliminujące mostek termiczny pomiędzy bramą, a ścianą.

Wygoda użytkowania i dopasowana stylistyka to atuty bram segmentowych. Do wyboru mamy rodzaj panela, jego strukturę, rodzaj przetłoczeń ozdobnych oraz kolorystykę. Dostępne są zarówno kolory podstawowe, jak i drewnopodobne, korespondujące z drzwiami wejściowymi do budynku lub stolarką okienną. Możemy dobrać także przeszklenia, drzwi zintegrowane z bramą, jak i zdobienia ze stali szlachetnej.
Wygodę użytkowania bramy zapewniają automatyczne systemy sterowania, umożliwiające cichą i bezawaryjną pracę oraz zintegrowanie z bramą wjazdową posesji czy inteligentnym systemem sterowania domem.
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego
Wyślij zapytanie
Przesłanie zapytania równoznaczne jest z wyrażeniem dobrowolnej zgody na kontakt za pomocą e-mail lub telefonu w celu obsługi Państwa zapytania. Wyrażoną zgodę można wycofać w dowolnym momencie poprzez przesłanie żądania na adres: biuro@okbud.pl